Ifjúság

72 óra - Teológusok önkénteskedtek a börtönben

2011. október 14-én Debreceni Református Hittudományi Egyetem teológus-lelkész szakos hallgatói látogattak el a "72 óra kompromisszum nélkül" című önkéntes program keretében a Debreceni börtönbe. A tavalyi évhez hasonlóan idén is Mészáros Barna börtönlelkész fogadta a teológus ifjakat.

Ha nem is 72 órás, de két órás tartalmas szolgálatot végzett a 9 teológus, név szerint: Battyányi Zsolt, Bedekovics Péter Pál, Csatári Bíborka, Damásdi Dénes, Hodosi Ibolya, Nagy István, Takács Andrea, Turucz Imola, Varga Zsófia Judit.

képA programjukban igehirdetés, éneklés, bizonyságtétel, versmondás szerepelt. A fogvatartottak érdeklődve hallgatták a korhű tógában tartott kollégiumtörténeti előadást. Nagy élmény volt, hogy az egykori tűzoltó eszközt, a gerundiumot is kipróbálhatták.

Az elítéltek gitár kíséretes énekléssel fejezték ki hálájukat a feléjük megnyilvánuló szeretetért. A hallgatóknak a börtönlelkész teológiai könyvekkel mondott köszönetet a 30 fogvatartott között végzett szolgálatért.

Mészáros Barna, börtönlelkész